تور شیراز

تور شیراز

تور شیراز

جاذبه‌های دیدنی شیراز

شهر تاریخی شیراز مملو از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است که هر کدام جذابیت خاص خود را برای گردشگران تور شیراز دارند. آرامگاه حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی از بزرگترین شاعران ایرانی، آرامگاه شاه شجاع و آرامگاه کوروش پادشاه بزرگ ایرانی، مقبره‌های مورد استقبال مردم و گردشگران در شیراز هستند که هر ساله صدها هزار نفر از داخل و خارج ایران به بازدید از این مقبره‌ها می‌پردازند.

از جمله جاذبه‌های  طبیعی  شهر شیراز که می‌توان در قالب تور شیراز از آن‌ها بازدید کرد باغ‌های جهان‌نما، ارم، دلگشا، نارنجستان قوام، زینت‌الملوک و باغ عفیف آباد هستند. از جمله مراکز مذهبی و تاریخی نیز باید به بارگاه شاه چراغ، مسجد نصیر‌الملک و مسجد جامع عتیق در شهر شیراز اشاره کرد.

محوطه‌های باستانی تخت جمشید، پاسارگارد، نقش رستم و نقش رجب مربوط به دوره قبل از اسلام و دروازه قرآن، عمارت دیوانخانه، گهواره دید، ارگ کریم‌خانی، حمام و بازار وکیل نیز از جمله جاذبه‌های تاریخی دوره بعد از اسلام در شهر شیراز و اطراف آن هستند. موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی، موزه هفت تنان یا سنگ و موزه پاریس یا کلاه فرنگی هم از جمله موزه‌های جذاب قابل بازدید در تور شیراز هستند.

مزار امام‌زادگان متعددی که در شیراز وجود دارد، در طول سده‌ها ساختار اجتماعی و اقتصادی این شهر را شکل داده ‌است. گفته می‌شود که در زمان مأمون خلیفه عباسی، تعدادی از فرزندان و نوادگان موسی بن جعفر – امام هفتم شیعیان – به شیراز پناه آورده بودند. بر طبق روایت‌های مختلف، آنان به مرگ طبیعی درگذشتند یا توسط حاکم عباسی کشته شدند. سال‌ها بعد تعدادی از این مزارها شناسایی شدند و زیارتگاه شیعیان قرار گرفتند. برخی از این امام‌زادگان – همچون علی بن حمزه – در دوره آل‌بویه شناسایی شدند. ولی برای بعضی دیگر – مانند شاه‌چراغ – حدود چهارصد سال زمان لازم بود تا توسط حکمرانان سَلغُری شیراز شناسایی شوند.

آژانس مسافرتی خاطره جهان علاوه بر خدمات مربوط به تور شیراز و دیگر تورهای داخلی در زمینه ویزای کانادا ، ویزای شینگن و رفع ریجکتی خدمات ویژه‌ای را به متقاضیان محترم ارائه می‌دهد. با ما تماس بگیرید.

مقصددر حال بروزرسانی
موقعیتدر حال بروزرسانی
مدت زماندر حال بروزرسانی
هتلدر حال بروزرسانی
قیمتدر حال بروزرسانی
مقصددر حال بروزرسانی
موقعیتدر حال بروزرسانی
مدت زماندر حال بروزرسانی
هتلدر حال بروزرسانی
قیمتدر حال بروزرسانی

advhcjvv advhcتورتور داخلیتور شیرازجاذبه های شیرازدیدنی های شیرازسفر شیرازشیرازشیراز ژردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *