تور قشم

تور قشم

قشم ایران

جاذبه‌های دیدنی قشم

روستای برکه خلف در فاصله پنج کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قرار گرفته است. در شمال این روستا یکی از زیباترین جلوه‌های فرسایش در جزیره قابل مشاهده ‌است. اهالی منطقه به این روستا استاله کفته می‌گویند؛ اما نام دره ستاره‌ها برای این پدیده کم‌نظیر زمین‌شناسی جاافتاده است.

دره ستاره‌ها در واقع یک ناحیه فرسایش یافته توسط آب‌های سطحی، رگبارهای فصلی و تندبادها است که یکی از مقاصد اصلی تور قشم است. فلات اولیه که هنوز در بخش شمالی به‌صورت کم‌وبیش دست‌نخورده باقی‌مانده، در ارتفاع بین ۷ تا ۱۵ متری از کف دره قرار دارد و جنس آن ماسه‌سنگ با سیمان آهکی سست و پر از پوسته‌های فسیلی است. مخروط‌های نوک‌تیز، ستون‌ها و ستونک‌های فرسایشی، آرک‌ها و تیغه‌ها و دیواره‌های نواری از جمله بخش‌هایی هستند که در این دره مشاهده می‌شوند.

چشمه‌های جزیره قشم که به‌طور پراکنده در جای‌جای جزیره وجود دارند، فاقد آب شیرین بوده و عمدتاً شور هستند. برخی از این چشمه‌های عبارت‌اند از چشمه کارگه، چشمه معدنی سولفوره و شور کارگه در میانه. هسته مرکزی ساختار طاقدیسی، مجاور بندر ماهیگیری سلخ (میدان گاز طبیعی سلخ، معروف به برهوت) واقع شده است. آب این چشمه (چند لیتر در ثانیه) پس از نهشته شدن بخشی از مواد معدنی سیاه‌رنگِ همراه در محل تظاهر، موجب تغذیه بیشتر آب شور در آبراهه موجود این محل بوده و در اطراف و بستر آبراهه اخیر نیز رسوبات فراوان نمک گذاشته می‌شود.

چشمه گوری

 رسوبات واحد گوری دارای ضخامت حدود یک‌صد متر، پوشاننده نهشته‌های انیدریت و نمک‌های مربوط به سازند گچساران است که با توجه به دانسته‌ها، ستبرای حدود ۱۴۰۰ متر دارد.
چشمه‌های دامنه کوه نمکدان پهنه‌های پوشیده از رسوب نمک هستند و دارای توده‌های بسیار بزرگ و گسترده نمک با کمیت بالا با کیفیت و خلوص نسبتاً مناسب است و از نظر اقتصادی در تأمین نمک خوراکی، نمک طبی و حتی تأمین بخشی از مشتقات موردنیاز در ترکیباتی از پتروشیمی اهمیت دارد. این چشمه هم از جمله جذابیت‌های تور قشم است.

آژانس مسافرتی خاطره جهان علاوه بر برگزاری تورهای داخلی و خارجی خدمات ویژه‌ای را نیز به متقاضیان محترم ارائه می‌کند که این خدمات شامل ویزای شینگن ، ویزای کانادا و رفع ریجکتی هستند.

موقعیتدر حال بروزرسانی
مدت زماندر حال بروزرسانی
هتلدر حال بروزرسانی
قیمتدر حال بروزرسانی

jralvv ralتورتور قشمجاذبه های دیدنی قشمجاذبه های قشمدیدنی های قشمقشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *