بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی از الزامات هر سفری‌ست که به همراه داشتن آن یعنی محافظت از خود در برابر خطرات احتمالی که امکان وقوع آن در هر شرایطی هست. از مزایای تهیه این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار دادن بسیاری از حوادث در طول سفر است. از موارد تحت پوششی که بیمه‌ها ملزم به اجرای آن هستند می‌توان به: هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های دندان‌‌پزشکی، هزینه دارو، بیماری‌های سخت، هزینه‌های بازگشت، هزینه همراه، هزینه مسائل حقوقی، هزینه‌های مربوط به بار، مدراک سفر و تاخیر پرواز اشاره نمود. اعتبار این بیمه‌نامه‌ها از هنگام شروع سفر(ثبت مهر خروج در گذرنامه) آغاز و تا 92 روز ادامه دارد.

‌‌شما با داشتن بیمه مسافرتی اگر در هنگام سفر دچار بیماری یا حادثه‌ای شوید می‌توانید از خدمات این نوع از بیمه استفاده کنید. پوشش خدماتی مثل هزینه‌های دارو، زایمان، دندان‌پزشکی، هزینه‌های اتاق عمل و بیهوشی، نقل و انتقالات بیمارستانی، پانسمان، ویزیت پزشک، آـزمایش‌های پزشکی، جراحی، حوادث تروریستی، بلایای طبیعی و حوادث و اتفاقات دیگری که بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار توافق شده است.

فرد بیمه‌شده بعد از خروج از کشور می‌تواند از خدمات بیمه‌ای استفاده کند اما در صورتی که از محدوده کشور یا کشورهای قید شده در بیمه‌نامه خارج شود و یا کشور مقصد دچار جنگ داخلی یا خارجی شود، خدمات بیمه‌ای مربوط به مسافر از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

هزینه‌های غیرپزشکی

در صورتی که شخص بیمه شده دچار بیماری یا سانحه‌ای شود و پزشک معالج و پزشک معتمد بیمه تشخیص دهند که این فرد نیاز به همراه دارد، هزینه‌های رفت‌وبرگشت یکی از بستگان درجه اول شخص بیمه شده به کشور مورد نظر پرداخت خواهد شد.

اگر فرد بیمه شده در طول سفر متوجه شود که یکی از بستگان درجه یک یا درجه دو خود را از دست داده است، بیمه‌گذار هزینه برگشت فردا را پرداخت خواهد کرد. البته در این مورد فرد بیمه‌گذار باید اسناد مربوط به این اتفاق (گواهی فوت) را به شرکت بیمه‌گر ارائه دهد.

اگر شخص بیمه‌گر به دلایل حاد پزشکی و حوادث غیرمترقبه نیاز به بازگشت به کشور داشته باشد و امکان این‌که با پرواز برگشتِ رزرو شده بازگردد را نداشته باشد، هزینه‌های سفر او توسط شرکت بیمه‌گر پرداخت می‌شود.

اگر مدارک مهمی مانند گواهینامه رانندگی، گذرنامه و مدارک کنسولی شخص مفقود شود، هزینه‌های مربوط به دریافت دوباره آن‌ها بر عهده شرکت بیمه‌گر است.

آژانس مسافرتی خاطره جهان علاوه بر خدمات بیمه مسافرتی به طور ویژه در زمینه‌های ویزای شینگن ، ویزای کانادا و رفع ریجکتی خدماتی را برای متقاضیان محترم در نظر گرفته است.