هند

تور هند

جاذبه‌های گردشگری هند

هند کشوری پرجمعیت و پهناور است که ادیان و آداب‌ورسوم و فرهنگ‌های مختلف یکی از ویژگی‌های تور هند است. سه شهر دهلی، جیپور و آگرا اصطلاحاً سه شهر مثلث طلایی هستند که هر گردشگری در سفر به هند از آن‌ها بازدید می‌کند.
از دیگر جذابیت‌های هندوستان باید به بنای تاج‌محل به عنوان یکی از شاهکارهای معماری اشاره کرد، رودخانه گنگ که برای هندوها یک رود مقدس محسوب می‌شود نیز جاذبه طبیعی معروفی است. بناهای مختلف معماری که از تاریخ و فرهنگ دیرین این سرزمین حکایت می‌کند و آداب‌ورسوم و مناسک مذهب‌های مختلفی که در هند وجود دارد نیز خود نمونه جالبی از مقاصد گردشگری هستند. همچنین بازارهای محلی منحصربه‌فرد این کشور نیز زبانزد هستند.

بیابان «تار» با فرهنگ غنی مردم و تنوع زیستی جانوری جذابش، معبد «پارشناجین» در شهر کلکته، مسجد «جاما» و سنگ مرمرهای قرمزش در شهر دهلی، بازار گل‌فروشی «مالیک قات» باز هم در شهر کلکته، معبد «کارنی ماتا» که چندین هزار موش سیاه در آن زندگی می‌کنند. سواحل و اقامتگاه‌های ساحلی زیبا در ایالت کرالا، ساحل «کالانگوته» در ایالت گوا، ویرانه‌های دانشگاه «نالاندا» که امروزه به معبد بودایی نالاندا مشهور است، قلعه پرتغالی «آگوادا» در گوای شمالی، باغ‌های معلق بمبی که به «مهتا» معروف هستند.

بهترین زمان سفر به هند

آب‌وهوای هند بسیار متنوع است و موردی که باید قبل از سفر در نظر بگیرید فصل بارانی در هند است. با در نظر گرفتن این موضوع بهترین زمان سفر به هندوستان اواخر زمستان از اکتبر تا مارس یعنی در آب‌وهوای نسبتاً خشک است.

اگر تمایل به دریافت ویزای هند و آگاهی از خدمات آژانس مسافرتی خاطره جهان در این زمینه دارید می‌توانید این مطلب را بخوانید. در ضمن خاطره جهان در زمینه‌های ویزای شینگن ، ویزای کانادا و رفع ریجکتی خدمات ویژه‌ای هستند که به متقاضیان محترم ارائه می‌شود.