تور روسیه

تور روسیه

جاذبه‌های گردشگری روسیه

مهم‌ترین نکته در مورد تور روسیه این است که باید بدانیم طبق توافقی که بین دو کشور وجود دارد سفر شهروندان ایران و روسیه به هر دو کشور بدون ویزا خواهد بود.

آب‌وهوای روسیه
روسیه پهناورترین کشور جهان است و به طبع دارای آب‌وهوای متغیری در شهرهای مختلف است. از سیبری و آب‌وهوای قطبی آن گرفته تا شهرهای منطقه قفقاز که آب‌وهوای گرم و آب‌وهوای کوهستانی دارند؛ اما نکته‌ای که باید به آن دقت داشت این است که اکثر تورهایی که به مقصد روسیه هستند، بازدید از شهر سنت پترزبورگ را در برنامه خود دارند پس نیاز است که در مورد آب‌وهوا و شرایط این شهر حتماً توضیح داده شود.

به دلیل نزدیکی سنت پترزبورگ به قطب شمال در بخشی از سال طول شب کوتاه می‌شود و در اوقاتی هم به طور کامل هوا در بیست‌وچهار ساعت روشن است. در تیر و مرداد با سفر به این شهر می‌توان شب‌های سفید را تجربه کرد. در سنت پترزبورگ تابستان‌ها هوا گرم بوده و زمستان‌ها سرمای زیادی وجود دارد. مسکو پایتخت این کشور هم شرایط آب‌وهوایی‌ای به همین ترتیب دارد.

بهترین زمان استفاده از تور روسیه قطعاً اواخر بهار و تابستان است که آب‌وهوا در اکثر مناطق این کشور متعادل و مطبوع است؛ اما باید در نظر داشت که زمستان‌های سرد روسیه نیز دارای جاذبه‌های زیادی است که می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد.

مقاصد گردشگری
کلیسای سن باسیل، میدان سرخ و پارک گورکی از جمله مقاصد گردشگری معروف مسکو هستند. در شهر سنت پترزبورگ نیز موزه آرمیتاژ یا هرمیتاژ قرار دارد که یکی از معروف‌ترین موزه‌های دنیا است. کلیسای سن آیزاک هم دیگر مقصد توریستی معروف شهر سنت پترزبورگ است.

درباره روسیه بدانیم
واحد پول این کشور روبل است و مردم به زبان روسی حرف می‌زنند و کمتر با زبان انگلیسی آشنایی دارند. روسیه از لحاظ زمانی هم یک و نیم ساعت از ساعت ایران عقب‌تر است؛ و نکته مهم دیگر این است که روسیه پلیس سختگیری دارد و گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند باید حتماً این نکته را در نظر داشته باشند.

آژانس مسافرتی خاطره جهان در کنار خدمات مربوط به تور روسیه در زمینه‌های ویزای شینگن ، ویزای کانادا و رفع ریجکتی نیز خدمات ویژه‌ای به متقاضیان محترم ارائه خواهد کرد.