تور آلمان

آلمان

در سال ۱۹۸۹ و بعد از فروپاشی دیوار برلین دو کشور آلمان شرقی و غربی با یکدیگر متحد شده و امروزه از جمله کشورهای سرآمد جهان در زمینه‌ها مختلف اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری هستند. برلین پایتخت این کشور و واحد پول آن‌ها نیز به مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یورو است.

بهترین زمان استفاده از تور آلمان
با توجه به جاذبه‌های مختلف این کشور می‌توان گفت که در هر فصلی از سال می‌توان از سفر به آلمان لذت برد. بستگی دارد که اهل چه نوع تفریحات و طرفدار چه سبکی از سفر هستید. در فصل بهار با توجه به سرسبز شدن و شکوفه دادن درختان طبیعت آلمان بسیار دیدنی است. همچنین جشن‌های مختلف عمومی نیز باعث می‌شود که گردشگران زیادی در غالب تور آلمان در این فصل به این کشور سفر کنند؛ اما شلوغ‌ترین فصل گردشگری فصل تابستان است. آب‌وهوای معتدل این کشور باعث می‌شود که افراد زیادی برای لذت بردن از هوای دلپذیر و سواحل در تابستان مسافر آلمان شوند.
در فصل پاییز گردشگران تابستانی این کشور را ترک می‌کنند و با افت قیمت تورها و هتل‌ها، افرادی که عاشق طبیعت پاییزی هستند مهیا حضور در این کشور می‌شوند.
در فصل زمستان اما با توجه سرمای زیاد این کشور، تعداد گردشگران کمتر می‌شود ولی همچنان بازارهای خرید ویژه کریسمس و رونق ورزش‌های زمستانی در این ایام باز هم گردشگران زیادی را جذب کشور آلمان می‌کند.

جاذبه‌های طبیعی
یک‌سوم مساحت کشور آلمان را جنگل‌ها پوشانده‌اند. در کنار جنگل، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها نیز به جذابیت‌های طبیعی این کشور افزوده‌اند. در ضمن رود «راین» طولانی‌ترین رود این کشور نماد زیبایی‌های طبیعی آلمان و جاذبه طبیعی و گردشگری این کشور است.

نکات دانستنی
1)
بازار سنتی نورنبرگ در ایام کریسمس، اسکی و دیگر ورزش‌های زمستانی در ارتفاعات ایالت باواریا، باعث می‌شود که کریسمس و زمستان‌های سرد آلمان جذابیت ویژه‌ای داشته باشد.
2) دریای شمال و دریای بالتیک در شمال کشور آلمان جاذبه همیشگی برای گردشگران داخلی و خارجی این کشور هستند.
3) دین رسمی آلمان مسیحی و زبان آن‌ها آلمانی است. البته زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در بین مردم این کشور بسیار رواج دارد.
4) آلمان با داشتن ۱۶ ایالت و شهرهای مهمی همچون فرانکفورت، مونیخ، هانوفر، کلن، دوسلدروف و …، داشتن دشت‌ها، دریاچه‌ها، جنگل‌ها، برکه‌ها، کوهستان‌ها و سواحل، از جمله جذاب‌ترین مقاصد گردشگری است.
5) کلیسای جامع کلن، دروازه براندنبورگ برلین، قلعه التز، پل راکوتز، کلیسای جامع زنان، قلعه نوشواشتاین و قلعه هایدلبرگ از جمله مکان‌های جذاب و تاریخی برای گردشگران این کشور هستند.

بعد از مطالعه مطلب مربوط به تور آلمان اگر مایل هستید اطلاعات مربوط به ویزای آلمان را نیز مطالعه بفرمایید. همچنین آژانس مسافرتی خاطره جهان علاوه بر خدمات فوق در زمینه‌های ویزای کانادا ، ویزای شینگن و رفع ریجکتی نیز خدمات منحصر به فردی به متقاضیان ارائه می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.