تور ایتالیا

تور ایتالیا

تور ایتالیا

چرا ایتالیا

در توضیح اینکه چرا تور ایتالیا تجربه جذابی خواهد بود باید گفت که بین کشورهای قاره اروپا کشور ایتالیا از لحاظ آب و هوایی موقعیت منحصر به فردی دارد. اکثر نقاط اروپا دارای آب و هوای معتدل و اغلب بارانی هستند اما ایتالیا برخلاف اکثر این کشورها دارای آب و هوای کوهستانی، معتدل و حتی گرم و خشک است. این ویژگی باعث شده است که مناظر کوهستانی و برفیِ کوهستان‌های آلپ گردشگران زیادی را برای ورزش‌های زمستانی و کوهنوردی جذب این منطقه نمایند. از طرفی در جنوب این کشور آب‌وهوای گرم و خشک و سواحل زیبا موجب رونق ورزش‌ها و تفریحات آبی و دریایی شده است. در ضمن جزایر مختلفی که در جنوب ایتالیا قرار دارند از جمله جزیره سیسیل که مقصد بسیاری از گردشگران تور ایتالیا است.

بهترین زمان سفر به ایتالیا
بهترین زمان سفر به همراه تور ایتالیا فصل‌های پاییز و بهار است. با توجه به اینکه ایتالیا تابستانی گرم به خصوص در مناطق جنوبی و زمستانی سرد در شمال دارد باز هم چند میلیون توریست در این فصل‌ها به این کشور سفر می‌کنند. همین عامل باعث شده است که فصل‌های بهار و پاییز به نسبت دو فصل دیگر گردشگر کمتری به ایتالیا سفر کند و زمان بهتری برای گردشگران ایرانی‌ها خواهد بود که به این کشور رفته و از جاذبه‌های دیدنی آن بازدید کنند. در مورد تخمین تعداد گردشگران تور ایتالیا این نکته را به یاد داشته باشید که فقط شهر ونیز در طول سال میزبان بیش از بیست میلیون گردشگر است.

نکات مهم

  • شهر رم پایتخت کشور ایتالیا و واحد پول این کشور مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یورو است.
  • برای حضور در تور ایتالیا و برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن تهیه کرد. ایتالیا به همراه چندین کشور دیگر در اروپا عضو محدوده شنگن (شینگن) هستند که ورود به این کشورها تابع قوانین خاص و یکسانی است.
  • شهرهای رم، فلورانس، ونیز، میلان و جزایر سیسیل از اصلی‌ترین نقاط گردشگری ایتالیا هستند.
  • برج کج پیزا، کلئوسوم رم، کلیسای جامع فلورانس، شهر ونیز و میدان سن‌مارکو از جمله جذابیت‌های این کشور بوده که در جهان بسیار مشهور هستند.

اگر خواندن مطلب تور ایتالیا برای شما مفید بوده است می‌توانید اطلاعات مربوط به ویزای ایتالیا را نیز مطالعه کنید. در ضمن آژانس مسافرتی خاطره جهان در زمینه‌های ویزای شینگن ، رفع ریجکتی و ویزای کانادا خدمات ویژه‌ای به متقاضیان ارائه می‌دهد.